EKS Mutfak Akademisi
Erikli ile Otantik Lezzetler Workshop’ una davetliydim. EKS Mutfak Akademisnde Eğitimci şefimiz Barış Aytekin bizlere birbirinden lezzetli Erikli suları ile yemekler yapmayı öğretti.
menümüzde Bademli mantar çorbası, Tavuk Buryan ile sebze sotesi, Frik pilavı ve Kahveli tereyağlı kekimiz vardı.
(1.raund için hazırım :D)
Her zaman ki gibi önlüklerimiz ve aşçı şapkalarımız hazır yapıcağımız yemeklerin reçeteleri tezgahlar da bizleri bekliyordu. Gerçektem Erikli bize otantik lezzetler menüsü hazırlamıştı. Bir sürü baharatlar aromatik lezzetler içinde kendimizi kaybetmiştik. Özellikle frik bulgurunun isli kokusu ve tadı, Tavuk buryanın kakule, zencefil, zerdeçal ve tarçın kokusu otantik bir yemek yaptığımıı hissettirdi. Erikli suları ile yapılan yemeklerimizi gönül rahatlığı ile yedik. Kaynağından sofralarımıza kadar süreçte büyük bir titizlikle Uludağ’ın 2300 metre yükseklikte bulunan kaynağından alınarak, tam otomatik makinelerde el değmeden şişelendikten sonra bizlere en saf ve en doğal sağlık garantisini sunması ve dolumun her aşamasında özenle yapılan analizlerle hijyenik açıdan tam güvenli olarak tüketicilerine sunma garantisi vermesi bana son derece güven verdi.
Efendimmm neymiş. Hijyenik olacaksın, sağlıklı olacaksın, kaynağından el deymeden soframıza getireceksin. Nokta.
Firik pilavı ve Tavuk buryan.
Bademli Mantar çorbası.

Tarifler en kısa zamanda eklenektir 🙂

4 Yorum

  1. Sevgili Yağmurcuğum Vallahi hep hoş ve güzel çıkıyor Senem .Güzel olan güzel çıkıyor demek.Canım ellerinize sağlık olsun sevgilerimle…

Yorum Yaz