Uzun zamandır vakit ayırıp yazmak istediğim bir postla karşınızdayım. Mekanist üyesi olduğum için mekanlar hakkında fikirleri ve paylaşımları çok sık takip ediyorum ve ayrıca kendimde keşfettiğim mekanları mekanist te yazıyorum. Geçtiğimiz haftalarda twitter da yine güzel bir hediye yarışma vardı ve bende soruyu doğru bilerek çift kişilik bir yemek daveti kazanmıştım. Her şey çok güzeldi tabii eşimi ikna etme çabalarını saymazsak neyse ki karşıya iş için geçmemiz ve yolumuzun üzerinde olmasıda mekanı keşfetmek için artık kaçınılmaz oldu.
Yolu bulmak bir parça zor oldu mercan yokuşunda hemen sağda çok dikkat çekmeyen bir yerde olmasından dolayı önünden geçip geri gelmek zorunda kaldık.

İçerisi çok kalabalık ve ufak bir yer yer bulmakta zorlabilirsin ama inat edip bekleyin derim.
Efendim biz Virginia Burger yedik ve hayatımda yediğim en güzel burgerdi. Öyle ki bu burgerse öbürleri ne diye kendinize sormadan edemiyorsunuz. Angus eti bu kadar mı lezzetli olur şaşırdım kaldım. Tamamen ön yargılı olduğum bu etin şu anda bağımlısı oldum diyebilirim. Özellikle hamburger için hayvanın kaburga etini kullanıyorlarmış. İçinde ekmek gibi tadını bastıracak hiç bir katkı yok. 120 gr hamburger köftesini mangal ateşinde pişiriyorlar, karamelize ettikleri soğanı, cheddar peynirini ve dana fümeyi ekleyip ortadan ikiye kestikleri hamburgerleri tekrar mangala koyup güzel bir iz yapıp servise hazırlıyorlar. Hamburgeri patates ile servis ediyorlar. Taze kekik ve pul biberi ile harmanladıkları patateslerle beraber lezzet şöleni yaşıyorsunuz.
Etin içi sulu sulu ısırdıkça içinden ayrı bir lezzet çıkıyor. Ben bekleterek yediğim halde hala aynı kıvamdaydı.Ayrıca fiyatları da gayet uygun gördüğüm kadarıyla. Bu güne kadar gittiğim steak hauslar dan çok daha uygun fiyatlıydı. Bu yediğimiz hamburger menü 10,75 tl. İnanın yolumun üstü olsa haftada bir kere an az giderim. Dilerim Anadolu yakasında da bir şubeleri açılır. Hatta Franchising  sistemine geçerlerse ilk taliplisi de ben olmak isterim. Bizde teklif var ısrarda var :))

VİRGİNİA BURGER

Sanırım resimden anlatabildim. Bu muhteşem görüntüsü olan burgeri afiyetle yedim. Tek üzüldüğüm nokta tüp mideli olduğum için hamburgerin yarısını yiyebildim. En kısa zamanda tekrar gidip diğer lezzetleri de tatmak isterim. Çoğunda gözüm kaldı herkesin tabağına bakmaktan bir hal oldum arkadaş ne zor birşey orada yemek seçmek. Valla mideniz benim gibi =0,1 büyüklüğünde değilse şefe teslim olmanızı öneririm. Şefe teslim menüsüne 36,75 veriyorsunuz ama her şeyden tada biliyorsunuz. Bir nevi lezzet turu gibi bişey.

Bu arada angus etini merak edenler ben Metro marketlerinden alıyorum.

5 Yorum

  1. Ayy Senem canım ya gece gece birde aç karına ne diye bloğuna geldim ki:)) Nasıl güzel görünüyor menü ilk fırsatta yolum şark hana düştüğünde notumu aldım bile .Canım sevgiler..

  2. Arkadaşlar teşekkür ederim. derimki toplanıp gidelim bir gün oraya. Hatta önden arayıp soralıp az yoğunluk olan bir saate denk gellirsek daha rahat otururuz.

Yorum Yaz