Geçtiğimiz günlerde Kahve Dünyası‘na harika bir gezi yaptık. Kemer Burgaz Kahve Dünyası üretim tesisini gezdik. Öncelikle çok güzel bir kahvaltı hazırlamışlardı hala tadı damağımda daha önce hiç kahvaltı yapmamıştım kahve dünyasın da ilk fırsatta gidip tekrar tatmak istiyorum o lezzetleri. Bu arada akça ağaç şuruplu kruvasanlarına bayıldım. Kanepelerin keşke ismini alsaydım. Tost ekmeği arasında mantarlı ve peynirli, füme etli, tavuklu kanepeleri vardı vallahi hangisini sayacağımı şaşırdım hepsi bir birinden lezzetliydi. Kahvaltı sonunda üretim bölümüne geçtik tabii uzay insanı kıyafetleri ve sterilizasyon aşamalarını anlatmıyorum o çok uzun sürüyor :))
İlk aşamada dondurma bölümünü gezdik. Kahve Dünyası artık dondurmalarına keçi sütü ile yapmaya başlamış. İnek ve keçi sütü karışımına sahlep katarak doğal bir dondurma elde etmişler. Renklendirici yada esans bulunmayan dondurmalarında doğal meyveler ve kuru yemişler katarak hazırlıyorlar. Üretim bölümünde antep fıstıklısını deneme fırsatımız oldu tadı kıvamı ve kokusu çok güzeldi biz çok beğendik. Daha sonra pasta bölümüne geçtiğimiz de ben daha da hayran kaldım Kahve Dünyasına. Ürünlerinin hepsini evlerimizde kullandığımız kalitesi ile kendini kanıtlamış ürünlerdi. Tere yağları, sütleri ve  kullandıkları tüm ürünler piyasa altı olmayan fiyat anlamında bile gerçekten en pahalı ürünler olduğunu bizzat şahit oldum. Şimdi bunları gördükten sonra inanın gönül rahatlığı ile artık Kahve Dünyasına giderim ve evime de ürünlerinden alırım. Benim için son derece yararlı bir gezi oldu. Önce temizlik ve ürün kalitesi ardından güler yüzlü çalışanları ile Kahve Dünyasını bir kez de buradan teşekkür etmek isterim.

Kahve Dünyası Facebook, Twitter ve Web  sitelerini takip etmeyi unutmayın

Senem’in Yemekleri Facebook sayfası için burayı tıklayabilirsiniz.

4 Yorum

  1. merhaba, güzel bir gezi olmuş anlaşılan….isteyen herkez gidip gezebiliyormu, bizde arkadaşlar ile geziler yapıyoruz ilgimi çekti….hem gezelim hem kahvaltı yapalım….

Yorum Yaz