Geçtiğimiz günlerde Karaca’nın Chef’s Table Serkan Bozkurt Mutfak atölyesine Biogranit serisi lansman/workshop etkinliğine katıldım. Benim için epey faydalı bir eğitim oldu. Ürünü denemeden burdan yazmak istemedim. Çizilmez ve yapışmaz yüzeyinin yanı sıra doğal elementlerden olması sağlık açısından diğer ürünlerin önüne geçmeye aday bir ürün. Teflon artık kullanmıyorum ama yapışmaz olduğu için seramik tencere seti kulanıyorum ancak uzun dönem sonuçları çok başarılı değil. Artık yapışıyor ve yüzeyi kalkmaya başlıyor. Karaca biogranit ürünlerde çizilme olmuyor ve dolayısı ile çizilmesin diye büyük çabalar sarfetmiyorsun. Worksopta yaptığımız tarifler beni epey şaşırttı. Sebzeli güveç yaptık ve içine hiç su koymadan pişirdik.Normalde tavuk kanatları geç pişmesine rağmen sebzelerle aynı sürede pişti ve çok lezzetli sağlıklı bir yemek oldu. 6-7 dakikada pişirdiğimiz biftekler lokum gibi oldu öyle eti yumuşatacağım diye saatlerimizi harcamadık. burdaki en önemli noktanın pişirme süresi ve yapışmayan bir tava olduğunu söylemek istiyorum. Etin yüzeyini yapışmadan kavraması muhtemel su kaybını çok güzel önledi. Biberiye , kekik, kimyon ve zeytinyağı ile bir dakika ovup üçer dakika her iki tarafını pişirerek çok yumuşak lezzetli biftekler yaptık. Sağlıklı beslenmek için lezzetsiz tatsız yemekler yemek zorunda değilsiniz. Doğru pişirme teknikleri ve doğru ekipmanlarla mutfakta harikalar yaratabilisriniz. Bana sürekli hangi ürünleri kullandıklarımı soruyorlar özellikle sosyal medya sohbetlerimiz tencere ,tava hatta bıçak tavsiyeleri ile geçiyor. Sanırım artık bipgranit Karaca‘dan gönül rahatlığ ile tavsiye edebilirim. (Bu arada geçen balık pişirirken çelik maşa ile çevirdiğimi gören kayınvalidem nasıl hoplayıp zıpladı.” ne yapıyorsun caaanımmm tavayı çizeceksin” dedi. Bilmiyor ki çizilmiyor bunlar  😀 )Tarifleri ayrıntılı olarak daha sonra paylaşacağım ürün lansman açıklamasını hemen alt tarafta bulabilirsiniz.

 


GRANİT  DEVRİ BAŞLIYOR!
Üstün Teknoloji İle Üretilen BioGranit Ürünler KARACA Mağazaları’nda !
Tamamen doğal granitten üretilen BioGranit tava ve tencereler diğer ürünlere göre çok daha doğal ve dayanıklı.
Üstün teknoloji kullanılarak üretilen BioGranit seri ile yemek pişirirken herhangi bir yağ kullanmanıza gerek kalmadan sağlıklı yemekler hazırlar, eşit ısı dağılımı sayesinde yemeğin gerçek tadını ortaya çıkartabilirsiniz.
İtalyan pişirme teknikleri örnek alınarak  üretilen Bio Granit tava ve tencereler de zemin, kanallı bir yapıdadır, bu yüzden yemekler ısı ile direk temas etmez, ısıyı uzun süre muhafaza eder ve eşit miktarda dağıtır. Böylelikle pişirdiğiniz yemekler gerçek lezzetine ulaşır.  Pişirme özellikleri kadar tasarımları ile de dikkat çeken BioGranit ürünler bu teknoloji ile üretilen ilk ürünler olma özelliğini taşıyor.
Herhangi bir aşınma ve çizilmeyi önleyen teknik yapısı sayesinde metal kaşık ile de kullanabilceğiniz bu ürünler uzun yıllar mutfaklarınızda size eşlik edecektir.
5 yıl garanti suresi olan BioGranit seri bulaşık makinesinde yıkanabildiği gibi, alerjiye sebep olan hiç bir madde içermez.
Bu ürünlere ulaşmak için Karaca mağazalarına uğramanız yeterli.

2 Yorum

Yorum Yaz