Ebeveyn olarak çocuklarımızın hayatına yön vermede çok büyük rollerimizin olduğunu düşünüyorum. Gündelik ve sosyal hayatında çocuğun yaptığı her şey, ileride onun hayatını oluşturacak basamakların temelini attığını, çocukluğumda yaşadıklarımla şu an daha iyi anlıyorum.
10 yaşlarında bir çocuk dergisinin açtığı yarışmada dereceye girerek çeşitli kitaplar ve muhabirlik kartı kazanmıştım. Kitapların içinde bir de yemek kitabı vardı. Benim yemek serüvenimin ilk adımları o kitapla atıldı. Muhabirlik tecrübelerimi daha o yaşlarda şiir, resim ve yemek tarifleri yazarak ediniyordum.
Anne ve baba olarak çocuğumun okuyacağı derginin de sosyal, kültürel, ahlaki ve bilimsel çerçevelerde onun hayatına yön verecek düzeyde olmasını arzu ederim. Gonca dergisinin, bu aradığım özellikleri taşıyan, orijinal, macera dolu serüvenleri ile çocuğun zihinsel ve duygusal açıdan gelişimine katkıda bulunacağına inanıyorum. Ayrıca onun her yıl Türkiye’nin en çok okunan çocuk dergisi olması söylediklerimin doğrular nitelikte.
Gonca’nın her sayısında mutlaka içeriği bol, kahramanları gerçek, seviyeli konuları ve hediyeleri ile almak için can atacak çocukların olmasını sağlayacak bir dergi.
Her sayısında çocuğunuzun ilgisine hitap etmek için Gonca tüm yayınlarını itina ile hazırlayıp çocukların okumasını sağlıyor. Sosyal projeler ile çocuklara çevre bilincini aşılayıp sosyalleşmesi ve okumayı teşvik etmesi için ödüllü resim, hikâye yarışmaları düzenliyor. 

Ailenin Güvenini, Çocukların Beğenisini Kazanan Dergi
Gonca, yayınlarında uzman bir heyetle dikkatle inceleyip hitap ettiği yaş aralığının beklentilerini, ailelerin de güvenini sağlayarak yayın hayatında başarılı olabilmektedir.
Gonca, çocuğun okul hayatında kullandığı dil ve üslup ile eğitimine katkıda bulunup başarısının artmasını sağlıyor.
Gonca okuyan çocukların dilbilgisi ve telaffuz yeteneğinin daha çok arttığı da ayrıca öğretmenler tarafından gözlemlenen bir konu.
Her yayını ile çocuklarımızın ve daha sonrasında gençlerimizin iyi bir birey ve nesil olması için kaliteli, ahlaklı, bilimsel ve özgün aktarımları ile ışık tutmaya devam ediyor.

Gonca,
Hayata atacakları ile adımda, ışığı ile çocuklarımızın yanında…

1 Yorum

Yorum Yaz