FIRINDA PÜRELİ KÖFTE


Köfte, yediden yetmişe herkesin severek yediği ender yemeklerden biri olarak her mutfağın vazgeçilmez tariflerinden birini oluşturuyor. Çocuklarınızın da favori yemeği oluyor.
 Hep aynı köfte tarifini uygulamaktan sıkıldıysanız ya da mutfağınıza biraz değişiklik katmak istiyorsanız farklı fırında köfte tarifleri deneyebilirsiniz.

Fırında Köfte Çeşitleri ile Sofranıza Protein Katın
Köftenin, çok sevilmesinin dışında özellikle çocukların ve gençlerin gelişimi için çok önemli bir etken olan protein açısından zengin olması da birçok sofrada tercih edilmesinin sebebi oluyor. Ana öğünlerde protein alımı, hem gün içinde enerji sağlıyor hem de tok tutuyor. İdeal bir öğünde sebze ve protein kaynağı olan et veya yumurta gibi besinlerin bir arada tüketilmesi öneriliyor. Siz de fırında köfte çeşitlerinde sebzelerle eti bir araya getirebilir,  besleyici bir yemeği tek tabakta servis edebilirsiniz. Üstelik, sebzeli fırında köfte tarifleri sayesinde çocuklarınızın normalde yemediği sebzeleri de yemelerini sağlayabilirsiniz.
Köfte ile Sebzeleri Fırın Tepsisinde Buluşturun
Evinizde bulunan hemen hemen her sebzeyi böyle bir tarifte kullanabilirsiniz. Patatesten havuca, domatesten taze fasulyeye her türlü sebze, köfte ile uyumlu olacaktır. Yemeğinizde kullanacağınız sebzeleri buharda diriliklerini kaybedinceye dek yaklaşık 5 dakika kadar haşlayın. Eğer sebzeleri tamamen pişene dek haşlarsanız, fırına girdikleri zaman dağılırlar. Bu yüzden 5 dakika yeterli olacaktır. Haşlamak yerine sebzeleri az zeytinyağı ile kavurmayı da tercih edebilirsiniz. Hazırladığınız sebzeleri azıcık yağlamış olduğunuz tepsiye yayın, sebzelerinizin arasına istediğiniz formda şekillendirdiğiniz köftelerinizi yerleştirin. Köftelerinizi hazırlamak için kıyma ve Knorr köfte harcını birleştirmeniz yeterli olacaktır. Eğer sebzeleriniz ufak parçalar halindeyse köftelerinizi de ufak toplar halinde hazırlayabilirsiniz. Tüm malzemeyi yerleştirdiğiniz fırın kabına en son domates rendesi ekleyin ve fırına verin. Yaklaşık 30 dakika içinde sebzeli fırında köfteniz hazır olacaktır.
Çocuklar İçin Fırında Köfte Tarifleri
Neredeyse her çocuğun en sevdiği yemekler; köfte, patates ve makarna oluyor. Siz de çocuklarınızı sevindirmek için onlara bu malzemelerle leziz fırın köfte çeşitleri hazırlayabilirsiniz. Patatesleri kalın dilimler halinde kesin, kızartın ve bir kenara alın. Daha sonra köftelerinizi hazırlayın ve onları da az yağlı bir tavada mühürleyin. Patates ve köfteler, daha sonra fırına girecekleri için tamamen pişmelerine gerek yok; dışlarının kızarması yeterli olacaktır. Kızarmış köfte ve patatesleri, domates rendesi ve baharatlarla beraber bir fırın kabında 25 dakika kadar pişirin, köfte ve patatesler piştiklerinde fırından alın ve geniş bir tabağa koyduğunuz makarnanın üzerinde servis edin.
Yepyeni fırın köfte tarifleriyle tanışmak ve bu tarifleri hem pratik hem de lezzetli bir şekilde hazırlamanızı sağlayacak ürünleri görmek için http://www.herkessofraya.comadresini ziyaret edebilirsiniz.

 Bir boomads advertorial içeriğidir.

Yorum Yaz