Ramazan ayı bolluk ve bereket ayı olarak biliniyor. Yardımlaşmanın, paylaşmanın ve anlayışın her yerde kendisini gösterdiği bu ayda sofralar daha şenlikli ve keyifli oluyor. Yemekli misafirlerin sayısı ile orantılı olarak sofraların neşesi de hiç olmadığı kadar artıyor. Türk mutfağı tatlı çeşitliliği açısında oldukça zengin bir dünya mutfağı olarak biliniyor. Sütlü, şerbetli pek çok tatlının yanı sıra helvalar, hamur işleri de Türk mutfağında oldukça büyük yer kaplayan lezzetler arasında yer alıyor. Yemek esnasında veya sonrasında ikram edilen hoşaf, komposto gibi meyveli tatlıların yanında aşure, güllaç gibi oldukça geleneksel tatlar da Türk mutfağının ünlü lezzetleri arasında yer alıyor. Türk mutfağının başrolünde yer alan sütlü ve şerbetli tatlıların yanı sıra birbirinden güzel hamur işleri, helvalar ve meyveli tatlılar da Carte d’Or‘un serin lezzetleri ile bambaşka tatlı tarifleri olarak karşımıza çıkıyor.

Ramazan Ayının Vazgeçilmezi Şerbetli Tatlılar Türk mutfağında yer alan ve en meşhur olan şerbetli tatlı kuşkusuz baklavadır. Şerbetli tatlı tarifleri arasında belki de en zorlarından birisi olan baklava; ince yufkanın arasında ceviz, Antep fıstığı konarak pişirilen baklava şerbet ile tatlandırıldıktan sonta servis ediliyor. Bilinenin aksine farklı dünya mutfaklarında yeri olan baklavanın tatlandırma aşamasında şekerli şerbet yerine bal şerbeti de kullanılabiliyor. Baklavadan sonra akla gelen tel kadayıf, şekerpare, oklavadan çekme, kemalpaşa, lokma, ekmek kadayıfı gibi pek çok şerbetli tatlı Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Şerbetli tatlıların yoğun lezzetinin yanında Carte d’Or dondurmalar hafifliği ve ferahlığıyla ile mükemmel bir lezzet dengesi sunuyor. Tahinli cevizli kemalpaşa tatlısına eşlik eden Carte d’Or Classic Kaymaklı Dondurma, Carte d’Or Classic Karamel Parçalı Kaymak dondurma ile bir arada gerçek bir bütün olan lokma ve ballı taze incir sofraların gözde lezzetleri arasında yer alıyor.

 Hafif Ama Lezzetli Sütlü Tatlılar Sütün şeker ile birlikte kaynatılması temeli ile yapılan sütlü tatlılar, nişasta, pirinç unu, kakao gibi malzemeler ile kıvamlı hale getirildikten sonra servis edilir. Sütlaç, kazandibi, tavuk göğsü, puding en çok tüketilen sütlü tatlılar arasında yer alıyor. En az şerbetli tatlılar da olduğu kadar sütlü tatlılarda da başarılı olan Türk mutfağında dondurma da oldukça fazla tüketilen bir sütlü tatlıdır. Krokanlı sütlaca eşlik eden Carte d’Or Classic Sütlü Çikolata, tavuk göğsünü bambaşka bir boyuta taşıyan Carte d’Or Karamel Sosu ya da Carte d’Or Meyve Şöleni Sosu ile Türk mutfağının unutulmaz sütlü tatlıları farklı lezzetler ile sofralara geliyor. Geleneksel lezzetlerin, serinleten dondurma ile buluştuğu Ramazan’a özel enfes tatlılar hazırlamak için http://www.cartedor.com.tr/tarifler/ramazana-ozel-tatli-tarifleri?q=k10 adresini ziyaret edebilirsiniz.

 Bir boomads advertorial içeriğidir.

Yorum Yaz